Asociatia de Turism Ecologic "Camena"

Follow up pentru "Vreau sa fiu ghidul tau!"

Ca o continuare a activitatilor din proiectul "Vreau sa fiu ghidul tau!", voluntarii si membrii asociatiei noastre au organizat o excursie in judet

Pentru fixarea informatiilor si cunostiintelor dobandite in cadrul proiectului "Vreau sa fiu ghidul tau!", asociatia noastra a organizat in data de 28.03.2009 o excursie in judetul Mehedinti, la care au participat voluntarii implicati in proiect, membrii "Camena" dar si invitati.

Excursia a fost una de documentare dar si de familiarizare a participantilor cu obiective reprezentative ale Mehedintilor: Manastirea Strehaia, Manastirea Gura Motrului, Podul Natural de la Ponoarele (Podul lui Dumnezeu), Lacul Zaton, Pestera Izverna.

Participantii in proiect au avut astfel ocazia sa isi exerseze abilitatile dobandite si sa raspunda intrebarilor invitatilor nostri.

Actiunea noastra s-a bucurat de succes dar si de o vreme frumoasa. Traseul a fost: Dr. Tr. Severin - Strehaia - Gura Motrului - Strehaia - Motru - Baia de Arama - Izverna - Balta - Dr. Tr. Severin.

Imagini de la aceasta actiune se regasesc in sectiunea "Galerie foto".